ceturtdiena, 2015. gada 18. jūnijs

Statistikas pētījums

Beidzot izdevās apkopot datus par maija pētījumu statistikas datu servisam:  http://www.winningwarlock.com/in-running-exchange-betting-horse-ratings.html

Sākumā biju visu rakstījis uz papīra, pēc mēneša sapratu, ka sarežģīti izvilkt kādus datus no kopējās tabulas. Elektroniskā datu kopnē vieglāk atrast un filtrēt ierakstus. Tāpēc pārrakstīju visu statistiku uz Excel un turpinu arī pieraktus Excel.

Kopējās atziņas:
Šāda vai cita veida gatavošanās darba dienai tikai palīdz un uzlabo rezultātu. Es to cenšo darīt no rīta, kad varu nesteidzīgi pārdomāt dienas reisus. Papildus gatavošanās man zemapziņā rada uztveri par treidingu nopietnāku.
Maijā tika pārbaudīti zirgu reitigi par 114 zirgiem. Tika ņemti zirgi ar reitingu 3+. Ņemot vērā, ka iepriekš zirgs izrādījis krietnu konkurenci un radījis draudus cīņā par pirmo vietu, es bieži izveidoju free bet uz šo zirgu un atstāju unmamtched hedged profit uz 1.6. Tādā veida no 114 zirgiem 27 koeficients nokrita līdz vai zemāk par 1.6, kas ir 23% gadījumu.
No visiem 114 10% zirgs uzvarēja, kur 3 reizes ar reitingu 5, 4 reizes ar reitingu 4,  2 reizes ar reitingu 3
Protams varētu izvilkt vairāk datu un skrupulozāk sadalīt koeficientu krituma statistiku, bet domāju, ka pētījuma periodam būtu jābūt lielākam.
Šāda datu sausa izmantošana varbūt nav pareiza, jo, protams, zirga veikumu ietekmē daudz dažādu apstākļu, tomēr, šāda datu apstrāde dod ieskatu un varu veikt secinājumus, ja arī tie būtu 23% gadījumi, tas ir daudz, ja dod jūtamu peļņu.
Cik nopelnīju:
Līdz ar to šīs ir viens no manis veiktajiem, retajiem pētījmumiem, par kuru arī esmu saņēmis atalgojumu, kas būtu 380 mārciņas. Unmatched limkmes vidēji ar 20 - 30 GBP peļņu devušas arī rezultātu, kas man rada motivāciju turpināt pētījumu. :)

Kam un kā varētu izmantot:
Šāda statistika nākotnē varētu būt izmantojama, lai identificētu, kuru zirgu iespējas cīnīties par uzvaru ir lielākas, līdz ar to es varētu tos integrēt treidā, mnosakot vai labāk treidot no back vai lay puses. 

Ko vajadzētu pētīt:
Tomēr, lai dati būtu pilnīgāki būtu jāizmanto kādi blakus faktori, kas rada konkurenci zirgu starpā, jo zirgs jau galu galā sacenšas ar citiem. Iespējams būtu savā starpā jāsalīdzina konkurējošo zirgu pagātnes statistikas dati, iespējams arī zirgu formas, bet vēl neesmu drošs vai vēlos to darīt. Iespējams palasīšu kādu materiālu, lai rastos izpratne par cemnu veidošanos.